Views:
232

Отже, невеличкий фотозвіт і враження з моєю маленькою поїздки по дорогах Уралу: Перм — Чусовой — Кизел. Правда пройшов майже рік. Долар на момент поїздки коштував не більше 60 рублів. Це так, щоб простіше було орієнтуватися за цінами. Гаразд. Поїхали…

Виїжджаємо з Пермі в бік Камського водосховища. Тут траса одна яка йде на Березники якщо прямо, і згорнути, якщо на місто Чусовой. Перм — місто мільйонник, поетом від Пермі кілометрів 20-30 йде чотирисмугова дорога. Незважаючи, що на дворі глибока зима, снігу на ній немає. Тут, як не дивно, за цим стежать. Звичайно, все далеко не ідеально…Це Росія, Урал. Якщо їдемо на далеку відстань, особливо взимку, обов’язково заправляємо повний бак і перевіряємо всі рідини перед поїздкою. На заправках Лукойл можна ще й поїсти, випити чай або каву. Ціни трохи вище, ніж середні по Пермі.Проїжджаємо Камське водосховище і незабаром йдемо направо. Далі дорога йде вже двосмугова. Тут покриття вже трохи гірше, маю на увазі очищення від снігу. Сама дорога знаходиться в непоганому стані.


Іноді зустрічаються сільця, але лише іноді. Мені після Білорусі було якось навіть «самотньо». Кругом ліс, в який не пройти із-за снігу. Горбиста місцевість і тихоход на дорозі може доставити незручності, особливо якщо дорога не буде прибрана.Від Пермі до міста Чусовой приблизно 140 км. можна Їхати з середньою швидкістю 110 км/год, але це за умови, якщо хороша дорога. Десь через дві години з невеликим, приїхали в місто Чусовой.

Сам по собі місто знаходиться на сході Пермського краю. Площа 58 км2. Населення 45 тис. осіб. Заснований в 1878 році (Вікіпедія). Як по мені, так типова глибинка Росії. Був взимку, на вулицях сніг. Але по фасадах будівель на центральних вулицях можна сказати, що в місті не дуже добре… Ехо СРСР тут чути чітко. Якісь заводики, дошки пошани, вузькі вулички, міська суєта. У дворах сніг не чистять.
Чусовой — Кизел

Відразу після Чусового, поїхали на Кизел. Відстань десь 100 км. Ось тут дорога все трохи складніше. Дорогу чистять, напевно, раз в місяць, і нікого не хвилює, чи є сніг чи ні. Дорога набагато гірше. До речі, радіо по всій дорозі працює погано. Запасайтеся піснями… Підйоми, повороти, плюс погане покриття, сніг — більше 60-80 км/год розігнатися не виходить. Окремі відрізки взагалі, як мені здалося, не ремонтувалися років 20. Навколо ліс, села трапляються вкрай рідко.
Дорога до Кизел зайняла приблизно дві години. По часу вийшло майже також, як з Пермі до Чусового.

В Кизел приїхали після обіду. Тут потрібно було вирішити кілька питань. Покрутилися по всьому місту. Сам містечко невелике. Населення 15 тис. осіб. Заснований в 1715 році (Вікіпедія). Горбиста місцевість. Багато снігу, який чистять тут, напевно, всього кілька разів за зиму. У дворах в буквальному сенсі слова снігові гори. Якщо заїдеш, то з-за нахилу виїхати дуже важко. Уявляю, що тут діється, коли ожеледь.

Місто вимирає. Колись тут видобували залізну руду і вугілля. Зараз шахти закриті. Молоді їдуть у великі міста в пошуках роботи.Вирішивши всі свої справи. Рухаємося на Перм. Подивилися по навігатору і вирішили, що поїдемо на Березники. Там до Пермі практично пряма дорога.

Весь зворотний шлях припав на темний час доби. Дорога малоосвещенная. Світловідбивачів з боків практично немає. Навкруги ліс. Відстань від Березники до Пермі 180 км. Населених пунктів всього пару штук. Тому, якщо щось трапиться, то допомоги чекати нізвідки. Не думаю, що вночі тут багато машин.

В цілому, мій маленький тріп по дорогах Пермського краю був досить цікавий. Якась романтика, повернення в СРСР або в далекі 2000-е роки. Тут не сильно щось змінилося. Покинуті села, старі будівлі, царські садиби перероблені в сільські клуби і т. д. Все це я побачив проїздом. Звичайно, набагато цікавіше було б десь затриматися, походити, побродити, але можливо, це вже буде наступного разу…