Views:
159

Рим — вічне місто, історія якого налічує чимало унікальних фактів як в давнину, так і в сучасний час. Сьогодні Рим — це сучасне місто Європи, в якому збереглися тисячолітні споруди минулих поколінь…

Для мене кілька днів у Римі стали справжнім випробуванням, в хорошому сенсі цього слова. Тут відчуваєш себе якимось особливим, тому що розумієш, що на руїнах, приміром, Колізею, в ті часи відбувалися справжні історичні події, про які до сих пір складають легенди…

У Рим я прилетів на літаку в аеропорт Фьюмічіно, де мене зустрів мій італійський друг. Летів з Мінська, в принципі, комфортно. Добре, що є регулярні авіарейси. Митні формальності позаду, і ось ми вже в таксі. Середина лютого, температура повітря десь в районі +5-+10 іноді світить сонце.

Дістатися з аеропорту в Римі до центру Риму коштує 48 євро. Ціна фіксована у всіх таксистів. Таксі коштує прямо на виході з аеропорту. Мало що можна запитати. Тут все культурно. Машинки білі, рухаються за клієнтами в порядку живої черги. Сам таксист за весь час поїздки практично нічого і не сказав. Відповідав тільки на запитання. Рухався акуратно, дбайливо.

Житло. З розміщенням проблем не було. В Римі дуже багато хто здає квартири подобово. Вартість кімнати в такій квартирі, в моєму випадку — 50 євро. Закривається на замок. Душ, туалет, все окремо. Печінки, кава, все безкоштовно. Ватикан за рогом, три хвилини пішки… Бронювали квартиру через BOOKING.

Booking.com

Пам’ятки. Рим — це одна велика визначна пам’ятка. Тут все красиво, скрізь руїни давнину, старі церкви і т. д. В моїх планах було відвідати Ватикан, музеї Ватикану, Римський форум, Фонтан Треві і Колізей. Ну і все цікаве, що в проміжку між ними.

вхід в Собор Святого Петра. Зранку черга невелика, а вдень, доведеться стояти навколо самої площі. Людей дуже багато. Безкоштовно.


Собор Святого Петра.
Собор Святого Петра.
Собор Святого Петра.
Собор Святого Петра.
Собор Святого Петра.
Собор Святого Петра.

Подивилися, все класно, красиво. Далі йдемо до замку Сант-Анджело, відомий як мавзолей римського імператора Адріана. Вхід платний. По-моєму 12 євро.

Замок Сант-Анджело в Римі. Мавзолей імператора Адріана.
Замок Сант-Анджело в Римі. Мавзолей імператора Адріана.
Замок Сант-Анджело в Римі. Мавзолей імператора Адріана.
Замок Сант-Анджело в Римі. Мавзолей імператора Адріана.
Замок Сант-Анджело в Римі. Мавзолей імператора Адріана. Оглядовий майданчик.

Замок Сант-Анджело в Римі. Мавзолей імператора Адріана. Оглядовий майданчик.

Далі по мосту Сант-Анджело, пішли в бік Колізею. В принципі, можна ходити пішки, відстані тут по центру тут невеликі, максимум 30-40 хвилин ходьби. Звичайно, влітку тут жарко, і можливо, краще пересуватися на транспорті.

Поряд з Колізеєм розташований Римський форум.

Римський форум.
Римський форум.

У Колізей можна дістатися на метро. Станція називається Colosseo.

У перший день, у Колізей я не потрапив. Він вже закривався і не пускали відвідувачів. працює ніби як до 16.30 за місцевим часом. Влітку може бути і довше… Вхід ~12 євро.

Зате потрапив (поруч) Вівтарі-делла-Патріа чи Вівтар вітчизни. Споруда 20 століття. Вхід безкоштовний. А ось на оглядовий майданчик — 7 євро ліфт.

Вівтарі-делла-Патріа чи Вівтар вітчизни.

Все, вечеря в піцерії і спати. Ціни в ресторанах Риму вище, ніж по Італії. Особливо, в туристичних місцях.День другий. Музеї Ватикану і Колізей. Ранок, кава, булочка — смакота. Йдемо в музеї Ватикану. Відкриття о 08.30 за місцевим часом. Ми на місці в 08.00. Чергу… Жесть…

Чекати не стали, пішли на Колізей.


Тут все трохи простіше. Людей зранку не дуже багато. Пощастило…

А ось так буває вдень.

Купуємо квитки, і ми всередині.

Колізей.
Колізей.
Колізей.

Тут все красиво, все розумієш велич Римської імперії.

Колізей.
Колізей.

У самому Колізеї є бутіки, де можна придбати різні сувеніри. Скажу чесно, ціни тут в три рази вище ніж середні по Риму. Сувеніри, які продають поряд з Колізеєм, також коштують в два рази дорожче, ніж в кілометрі від нього. Камені виносити суворо забороняється, на виході стоять рамки, які відразу сигналізують.

Після Колізею, я рушив На фонтан Треві, по дорозі зайшовши в Пантеон і на площу Іспанія.

На жаль, фонтан виявився на реконструкції і води в ньому не було…

Фонтан Треві у Римі
Фонтан Треві в Римі.
Фонтан Треві у Римі

Ну і пару випадкових фотографій з Риму.
Підсумок. Рим дивовижний місто, руїни давнину занурюють тебе в ті далекі часи, коли проходили гладіаторські бої в Колізеї, коли була Римська імперія і т. д.

Весь свій маршрут по пам’ятках я подолав пішки. Був у Ватикані, Римський форум, Колізеї, замок Сант-Анджело, Пантеон, Площа Іспанія, Фонтан Треві, Колосальний фонтан «Чотирьох Рік» ну і все що траплялися по дорозі. Два дні реально мало, щоб пройти весь цей маршрут. Влітку, коли тут спека, я думаю, що буде набагато важче.

З того що не сподобалося — це ціни. Європа по суті дуже дорога місцевість, особливо в туристичних місцях. Простенько поїсти в ресторані в Римі стане приблизно 20-30 євро на людину, готелі або квартири подобово, від 40-50 євро, якщо в центрі. Звичайно, є хостели, в них можна зупинитися і набагато дешевше. Вообщем так, Рим дуже гарне місто, але дорогий…