Views:
958

Єкатеринбург — столиця Уралу. З 1924 року по 1991 рік місто носило назву Свердловськ, і до цих пір, це Свердловська область. Місто стоїть на берегах річки Ісеть, і є адміністративним центром Уральського федерального округу. В місті проживає майже 1 500 000 млн. чоловік (Вікіпедія).

Моє знайомство з Єкатеринбургом почалося в ході моєї робочої поїздки на два тижні в цей уральський місто. Летів з Москви, аеропорт Внуково, авіакомпанія Перемога (відгук дивіться тут). До аеропорту Внуково з Москви я добрався на аероекспрес (відправлення з Київського вокзалу в Москві). Вартість 350 руб. РФ. або ~$6. Розклад аероекспрес до Внуково дуже зручне. Поїзд ходить туди кожні півгодини. До речі, якщо їхати на Яндекс Таксі, то вартість буде більше 1 000 рублів РФ. І це якщо немає високого попиту. Якщо їдеш один, то виходить накладно. Але якщо компанією, то в принципі, зручно…

Розклад аероекспрес у Внуково

Прилітаю в аеропорт «Кольцово». Сімка у мене стоїть білоруська, інтернету немає. Але тут є стійка замовлення таксі. Мені їхати на вул. Сєрова, майже центр. Ціна 600 руб. РФ. Нормально. Можна їхати. Правда на Яндекс Таксі коштує максимум 300 рублів. Їхав рано вранці, 20 хвилин і я на місці. Виспатися і по справах…

Але я писати про свої справи не буду, напишу про саме місто, про сам Єкатеринбург. Це місто з багатою історією. Мені найбільше хотілося відвідати «Храм на Крові» і «Ганину Яму». Місця, які пов’язані трагічної ниткою з останнім російським царем Миколою II.

Храм на Крові

Діючий Православний храм-пам’ятник, збудований на місці будинку Іпатьєва в якому утримувалися під арештом і були розстріляні в ніч на 17 липня 1918 року останній російський імператор Микола II, його сім’я і четверо слуг. Храм був побудований в 2000-2003 рр. та і освячений 16 липня 2003 року. Сьогодні, Храм є однією з головною визначною пам’яткою міста Єкатеринбург.


Саме в Храмі, на другому поверсі знаходиться кімната, в якій був розстріляний останній російський імператор. Правда доступ до неї в мою присутність був чомусь обмежений.

У Храмі також є музей, можна замовити екскурсійну програму, яка як мені здається, буде включати в себе багато цікавих історичних фактів про царську сім’ю.

Тут також є сувенірна крамниця, в якій можна купити сувеніри і все церковне начиння. Храм працює з раннього ранку і до пізнього вечора. Всім, хто шанує або цікавиться російською історією, раджу відвідати це місце. До того ж, Храм знаходиться недалеко від центральної набережної міста.

Ганіна Яма

Покинутий Ісетський рудник, на місці якого зараз розташовується монастир «Святих Царствених Страстотерпців», побудований у 2000-2003 рр. на місці шахти, в яку 17 липня 1918 року були скинуті тіла Миколи II і його сім’ї.

Монастирський комплекс складається з семи дерев’яних храмів, за кількістю загиблих членів царської сім’ї[1]. На його території також встановлено три пам’ятники: імператору Миколі II, Государині Олександрі Федорівні та їх дітям.

Дуже порадувало наявність безплатної стоянки для автомобілів і автобусів перед входом у Монастир.Пам’ятник імператриці Олександрі Федорівні.

Пам’ятник імператору Миколі II.


Саме на цьому місці була шахта, куди 17 липня 1918 року були скинуті тіла Миколи II і його сім’ї.

По монастирю є платні екскурсії, але сам вхід абсолютно безкоштовний. Будь-який бажаючий може відвідати це місце. Якщо тихесенько приєднатися до якої-небудь екскурсійній групі, то можна послухати цікаві речі, які розповідає екскурсовод про царську сім’ю і про події 1917-1918 рр.

На території комплексу є їдальня, де можна смачно і недорого поїсти їжу, яку готують прямо на місці.Ще одним цікавим і трагічним місцем, яке пов’язане з місцем загибелі царської сім’ї є місце поховання. Зовсім недавно, недалеко від Ганиній Ями були знайдені людські рештки, які належать царській родині. На жаль, точний маршрут як туди доїхати я зараз не скажу, досить запитати у будь-якого працівника Монастиря і я думаю, він зможе підказати.

Купіть лілію, покладіть на могилку…


Десь, ніби недалеко, в цьому ж лісочку, знайшли останки Цесаревича, ніби як. Але поки що, офіційно це не підтвердили.

Мабуть, на цьому все. Єкатеринбург красиве місто, що динамічно розвивається. Столиця Уралу. Активно йде забудова житловими будинками в центрі міста, там, де ще є вільні майданчики.
У свій час, місту дуже пощастило, оскільки тут побудували метро.

Околиця міста, швидше нагадує більше СРСР, до того ж, не завжди тут чисто і акуратно. Начебто і щось будується і облагороджується, а начебто й ні. Я б навіть сказав, що тут, на Уралі все не дуже добре в цьому плані. Варто від’їхати від 20-30 Еката в який-небудь інший місцевий містечко, і ми побачимо, що тут взагалі все сумно і бридко, і це незважаючи на те, що Урал і Сибір одні з найбагатших регіонів Росії. Особисто мені, трохи сумно бачити все це…