Views:
810

Курган слави в Мінську — меморіальний комплекс побудований в 1969 році. Висота споруди сягає майже 71 метр (35 метрів пагорб) метрів.

У 1944 році, в цих місцях, в ході наступальної операції «Багратіон» в оточення потрапили німецькі війська загальною чисельністю понад 100 тис. осіб. Історична назва цієї події «Мінський котел».Поруч Курганом варто кілька гармат і танків з того часу. Є кафе, яке ніж то теж, нагадує те, радянський час…


Велика стоянка для автомобілів і автобусів. Все безкоштовно. Навесні і восени з цього місця стартує колона мотоциклів до Мінська. Тобто тут точка збору байкерів з усього світу, які приїжджають на відкриття і закриття мото сезону в Мінську.

Піднімаємося Наверх по сходинками. Взимку потрібно бути вкрай обережними. Тут немає поручнів.


Вид у бік Мінська.

На самому верху. Тут встановлено 35-ти метрові багнети, які символізують чотири фронти звільняли Білорусь у 1944 році.

Опоясує вороже кільце, на якому вдруковані барельєфи із зображеннями бійців Червоної армії і партизан.

Частина землі Кургану слави в Мінську привезена з місць битви (Курська дуга, Сталінград, міста герої СРСР).

На Курган слави у Мінську сьогодні возять різні туристичні групи. Дуже багато і самостійних туристів. Вночі меморіал підсвічується, що теж у своєму роді цікаве видовище. На самому верху вітряно, тому взимку варто добре одягтися. А в цілому, якихось особливих вражень меморіал не залишив (в плані унікальності).

Як дістатися до Кургану слави в Мінську

Курган слави розташований в приблизно в 13 кілометрах від міста Мінська. Якщо їдемо на машині, то нам потрібен район Мінська Уруччя, траса на Борисов або на Національний аеропорт. В Яндекс картах можна ввести Курган слави (вибираємо той, який Смолевичском районі).


Якщо їхати на дизелі, то їдемо до станції Слобода. Дизель поїзд стартує з Центрального залізничного вокзалу (ст. метро Площа Леніна, синя гілка, Московська), а також з Залізничного вокзалу «Мінськ-Східний» (ст. метро Пролетарська, червона гілка, Автозоводская).

Можна виїхати з зупинного пункту (ЖД) Інститут культури (ст. метро Інститут культури, синя гілка, Московська). Якщо стартуєте звідси, то все одно зупиняєтеся на станції Мінськ-Східний.

Від ЖД станції Слобода до Кургану Слави йти 4 кілометри, це якщо по прямій. По дорозі може на пару кілометрів більше. Запитати маршрут можна у місцевих жителів.

Також, ходять маршрутки на Смолевичи з автостанції Славинського. Але до неї через незнання важко дістатися. Також, можна виїхати транспортом до Борисова. Навпаки Кургану зупинок немає, також немає пішохідного переходу. Так що вам доведеться просити водія зупинити прямо на узбіччі.

В принципі все. Якщо є питання, то можете задати їх в коментарі. Також, буду вдячний, якщо ви поділитеся статтею на своїй сторінці в соціальних мережах за допомогою кнопок зазначених нижче (в два кліка).

https://www.instagram.com/lovehike.ru/

https://vk.com/lovehike