Views:
141

В продовження теми про те, як дістатися з Мінська в Гомель, невеликий відгук, фотозвіт або стаття про поїздку з Мінська в Гомель на маршрутці SMILEBUS (618.by).

Оскільки я періодично катаюся між цими містами, бронювання квитків у мене відбувається лише про одному дзвінку. Досить подзвонити на один з номерів +375 (33) 618-00-00 +375 (29) 618-00-00 +375 (25) 618-00-00 (ВЕЛКОМ, МТС і ЛАЙФ) і забронювати місце. Причому зробити це можна, навіть за кілька годин до відправлення. Також, бронювати можна онлайн на сайті або через Android або IOS додаток. Всі сучасно, все дуже просто. За годину до відправлення вам приходить СМС із зазначенням номера автомобіля і телефону водія, а також, координати обраного вами місця посадки. Дуже зручний розклад.

З Мінська в Гомель маршрутка відправляється зі ст. метро Інститут Культури. Посадка здійснюється біля квіткових кіосків. Не плутайте з Академією Президента. Це зовсім не там. Забивайте в навігаторі вул. Суражская 1А. Посадку можна здійснити та походу руху на Мінськ.


Іноді, на одне і теж час пускають кілька машин. Все залежить від кількості пасажирів.
Маршрутка приїжджає за 5-10 хвилин до відправлення.

Додатково за валізи доплачувати не треба. Є невелике багажне відділення. Ганяють в основному студенти, так що місця вистачає майже завжди.

Вид на Інститут Культури. Знаходиться ззаду від Академії Президента Республіки Білорусь.

Маршрутка стартує зазвичай строго за розкладом. Якщо дехто не затупит з місцем посадки. До Гомеля по часу займає приблизно 3 години 30 хвилин. Відстань до 300 кілометрів, середня швидкість руху 110 км/ч. Одна зупинка на 10 хвилин, як правило, на заправці з кафе. Там же і проводиться оплата за проїзд 12 рублів (~$6). Тільки готівкою і тільки білоруськими рублями (BYN). Банківські картки не приймаються.

На що я б радив звернути увагу. Влітку, зазвичай, працює кондиціонер. Але буває і таке, що ввечері, або вночі, з якоїсь причини його водій може відключити. Напевно економить паливо. Тоді починають пітніти вікна, може захворіти голова і тягнути на сон. Це все від нестачі кисню. Не соромтеся, зробіть зауваження…

У салоні на весь час шляху включають фільми.
Рухаємося по чотирисмугової дороги М5.

В Гомель в’їжджаємо через Гомсельмаш, проспект Космонавтів, далі вул. Поліська, вул. Перемоги і на вокзал, вул. Кисельова 3а.


Вулиця Кисельова 3А, місце, де зупиняються маршрутки SMILEBUS на Мінськ.

Чому я вибираю маршрутку, а не поїзд

Все дуже просто. Бронювання, оплата на місці. Зручний розклад, зручні крісла, одна зупинка. На відміну від швидкісного поїзда бізнес-класу, де за практично таку ж ціну, ми отримуємо приблизно однаковий час у дорозі, і незручні пасажирські сидіння, які не відкладаються. Три години в одному положенні витримати дуже важко.

Також, щоб швидко і недорого доїхати з Мінська до Гомеля, можна скористатися сервісом BlаBlaCar, який надає вибір попутника з Мінська в Гомель за досить прийнятну ціну і зручний для вас час… Вартість проїзду вказана за курсом в російських рублях.

P. S. З 20.02.2019 в Білорусі вступили нові правила пасажироперевезень на нерегулярному транспорті (вроді так називається). Тепер, при бронюванні маршрутки у вас запитують мета вашого візиту в місто, в який ви прямуєте. Також, водій дає пасажирам бланк, який вони пишуть своїм ПІБ.

До речі, мети візиту запитують зазвичай при в’їзді в іншу країну.

Друзі, ділимося статтею в соціальних мережах за допомогою соціальних кнопок. Дякуємо за допомогу в просуванні і розвитку сайту.