Views:
107

Вибрався я нарешті-то в ліс в останні дні зими. Та й не просто ліс, а з Мінська, я поїхав в Слонім.

Слонім — один з найдавніших городв Білорусі, виник приблизно в 1036 році, населення майже 50 тис. чоловік, розташований майже в 200 км від Мінська в Гродненській області. Доїхати з Мінська в Слонім можна на прямому поїзді, який ходить кілька разів на добу, або через місто Барановичі, де потрібно буде пересісти на інший потяг. Так варіантів дістатися в Слонім стає в кілька разів більше.

Ще, Слонім з Мінська ходять маршрутки. Відправляються недалеко від залізничного вокзалу, Кірова 3. Фірм багато, тому дивіться в інтернеті самостійно. Вартість проїзду з Мінська до Слоніма ~$5- $6 (маршрутка, пасажирський поїзд). Якщо їхати дизель-поїздом, то квиток коштує приблизно $2.

Я їхав на маршрутці. Час в дорозі приблизно 2 години 30 хвилин. Машинки класні, сидіти зручно. Є невелика особливість при замовленні квитка. Справа в тому, що замовляють квитки по телефону, а оплачують безпосередньо при поїздці. І виходить, що дуже багато фіктивної броні. Люди замовляють поїздку, і потім, з якихось причин просто відмовляються від неї. Та не завжди повідомляють про це диспетчеру.

Тепер що стосується самого Слоніма. Запросив мене на Масляну-2017 Євген Іванов, хороший хлопець, любитель активного відпочинку, засновник та ідейний натхненник клубу «Обертаємо землю» (VK).

Мені, крім масниці, цього язичницького свята, було цікаво подивитися на місцеві визначні пам’ятки, а це Церква Святого Михайла (Сынковичи) та Свято-Успенський Жировицький монастир (Жировичи), статті я зараз готую. У день мого приїзду (субота), Євген люб’язно показав все те, що мені було цікаво.

Далі, він запросив мене у себе вдома (по дорозі заїхали в магазин і купили продукти на завтра). Його дружина Тетяна приготувала на вечерю смачну піцу і замутила тісто на завтрашній день. Ми поїли, трохи поговорили і лягли спати.

В неділю, після того, як зібралися інші люди. Ми пішли в ліс, де приготували (дружина Тетяна) класні млинці і зробили шашлик.

Насправді, від точки збору до стоянки йти було зовсім недалеко, але Євген вирішив провести нас по лісі, щоб ми нагуляли апетит і трохи перейнялися туристичним духом.

Трошки вина для різноманітності і бесіди.

Млинці готували на двох газових пальниках періодично нагріваючи балони. Т. к. при низьких температурах вони дають зовсім мало газу.

Хтось робив кип’ятив воду для чаю з допомогою сухого спирту.

Поруч джерело. Як не дивно, вода чиста і смачна. Я випив кухлик навіть не прокип’ятити і відчував себе відмінно.

Підсумок. Не сидіть вдома, гуляйте, подорожуйте і т. д. В сучасному цифровому світі, дуже легко можна забути, як просто смачно поїсти сало з хлібом приготована на багатті. Тим більше, що такі, навіть не тривалі вилазки в ліс, дуже корисні для здоров’я…