Views:
221

Невеликий огляд чинних правил (норм) провезення багажу в 2019 році. Вся інформація взята з відкритих джерел і може трохи не відповідати дійсності. При купівлі авіаквитка уточнюйте норми на сайті авіакомпанії. Як правило, там все детально розписано.

Список речей які можна брати в літак в 2019 році

Ручна поклажа — вид багажу, яке, теоретично, пасажир бере на борт повітряного судна. Розміри і вага ручної поклажі визначає окремо взята авіакомпанія. Бюджетні авіалінії скорочують ручну поклажу до мінімуму. За перевищення доведеться доплачувати. Наприклад, дивимося вартість авіаперельоту авіакомпанії Перемога за маршрутом Москва — Ростов на Дону. Бюджетний квиток коштує близько 1 493 рубля. Однак, за додатковий багаж доведеться доплатити ще +1 427 рублів. За підсумком, ми маємо вартість квитка 2 920 рубля ($41 курс 70).


При реєстрації на рейс, більшість бюджетних авіакомпаній виставляють спеціального працівника, який контролює розміри ручної поклажі, яку пасажир має намір пронести на борт. Також, цей працівник, при порушенні норм, вправі зажадати від вас доплатити за раніше куплений квиток.

На борт літака багаж, в основному, класифікується за кількома ознаками: розміри, електроніка, продукти харчування, ліки та туалетні приналежності.

Продукти харчування на борту літака

Як правило, проносити продукти харчування на борт повітряного судна заборонено. Обмеження накладаються, як і з багажем, окремо взятої авіакомпанією. Може допускатися проносити на борт невеликі продукти харчування типу печива, горішків, чіпсів і т. д. Також, на борт може вирішуватися проносити продукти харчування, в тому числі і рідини, придбані в магазинах безмитної торгівлі в закритій зоні аеропорту.

Окремо варто сказати про різні рідини типу косметики. Тут діють жорсткі обмеження, які накладаються службою безпеки аеропорту, так і авіакомпанією. Може допускатися проносити рідини в тарі не більше 100 мл

Провезення електроніки на борту літака

Перевозити різні електронні пристрої на борту літака допускається більшістю авіакомпаній. Важко уявити, як навіть невеликий переліт сучасний пасажир перенесе без свого улюбленого гаджета. Проте, служба безпеки аеропорту, при проходженні контролю, може попросити у вас продемонструвати працездатність якогось гаджета. Наприклад, запропонують вам включити ноутбук поки на екрані не з’явиться заставка аля Windows.

При зльоті і посадці всі електронні пристрої у пасажирів повинні бути вимкнені або переведені в режим «Польоту».

Які ліки можна брати в літак

На борту повітряного судна пасажир не має права мати будь-які пігулки і краплі, а також перев’язувальні матеріали і знезаражувальні засоби в допустимих межах. Плюсом, якщо на руках буде лікарський документ або історія хвороби пацієнта.


Що не можна брати з собою в літак

Для провезення на борту повітряного судна в цілях безпеки до перевезення категорично заборонені гострі предмети (бритви, ножі, ножиці, цвяхи тощо). Проблеми можуть виникнути навіть при виявленні невеликого кишенькового ножика. Вогнепальна та інша зброя, у тому числі його імітація, заборонені до перевезення на літаку, в тому числі і в багажному відділенні. Винятки становлять випадки, коли видано дозвіл на провезення уповноваженим органом.

Запальнички, тютюнові вироби, електронні сигарети заборонено перевозити в пасажирському салоні літака. Всі ці речі повинні здати в багаж.

В цілому, це основні норми, які накладаються на пасажирів повітряних суден. Більш детальну інформацію по багажу можна отримати при купівлі авіаквитка. На сайтах авіакомпаній вказані детальні обмеження на ручну поклажу і багаж. Обов’язково звертайте на це увагу.