Views:
130

Черговий інформаційний шум з приводу шенгенських віз для білорусів піднімають деякі ЗМІ. Експерти кажуть, що в 2019 році планується нормалізація відносин з ЄС, що дозволить спростити отримання шенгенських віз для громадян Білорусі.

Чергові чутки, які ми спостерігаємо протягом останніх десяти років. Всі ми пам’ятаємо програму «Східне партнерство», яка, до цих пір не принесла суттєвого результату в питанні лібералізації візових відносин Європи та Білорусі.

Сьогодні, громадяни РБ платять за шенген 60 євро консульський збір. У доповненні до цього, окремо оплачується додаткові послуги типу зняття відбитків пальців, страховка, правильне заповнення анкети і т. д.

При самостійному отриманні в більшості посольств, необхідно надати масу документів, які часто просто носять формальний характер. Однак, будь-яка помилка в заповненні може послужити причиною відмови в отриманні шенгенської візи.

Деякі експерти кажуть, що до кінця 2019 року, вартість шенгену для білорусів може знизиться до 35 євро і це на тлі того, що Польща з 2 січня 2019 року припинила видачу шенгену «на закупи».

  • Перевірити заборона на виїзд для громадян РБ можна на новому сайті МВС РБ06.03.2019
  • Собор (Базиліка Святого Петра в Римі, Ватикан, Италия04.03.2019
  • Скільки видів змій живе в Беларуси26.02.2019

Що ж чекати білорусам в 2019 році? — та як завжди, нічого хорошого. Швидше за все знову, щось покажуть, щось розкажуть, але суттєво нічого не зміниться. І це незважаючи на те, що Білорусь дозволила безвізовий в’їзд на 30 днів більшості країн Європи. Так, за останні півроку, безвізовим в’їздом скористалися понад 60 тис. іноземців.