Views:
210

Озеро Нароч — перлина білоруського краю. Найбільше озеро в Білорусі. Площа дзеркала 79,6 км2. Максимальна глибина озера 28,4 метра. Розташоване на території Нарочанського національного парку.

Сьогодні озеро Нароч позиціонується як туристична мітка на карті Білорусі. На береговій лінії озера розташовано безліч санаторіїв і баз відпочинку, готелі і агрооселі.

Відстань від Мінська до озера Нароч ~160 км. Дорога займає приблизно 2-3 години. Сюди регулярно ходить громадський транспорт (автобуси, маршрутні таксі). Пік туристичного сезону припадає на літній період, коли на озеро приїжджають туристи з Білорусі та Росії. В основному, за санаторно-курортним лікуванням. Є і «дикуни», які живуть в курортному селищі Нароч. Тут без проблем можна зняти квартиру на добу. Вартість однокімнатних квартир ~$30 в добу в літній період. Житло в не сезон, коштує значно дешевше.

Відверто кажучи, сам по собі курорт віддає запахом розваленого СРСР. За останні 20 років, тут практично нічого не змінилося. Так побудували супермаркети, відкриті кілька непоганих розважальних центрів, ніби як є бари і дискотеки, боулінг, проте до сучасного, хоча б українського рівня, Нарочь м’яко кажучи, не дотягує.

Однією з гострою проблем, яку навіть не намагаються вирішити в останні десятиліття, варто церкариоз (свербіж купальників).

Не всі слідують зазначенням. І дійсно, адже не часто у Білорусі можна зустріти місця, де ось так можна погодувати з рук лебедів.

Якщо відкинути всі забобони, і не чекати чогось надприродного, то відпочинок на озеро Нарочь доведеться багатьом до душі. Тут тихо, спокійно, прибрано і чисто. Любителі підводного полювання оцінять кришталево чисту воду…

См. також: Піший похід навколо озера Нароч