Не зовсім стандартний мій розповідь про це місто-мільйонник, який розташований на березі річки Кама. Вікіпедія пише, що місто засноване 4 травня 1723 року. На 2018 рік, в Пермі проживає понад 1 050 000 чоловік

Я не буду писати, як мене занесло сюди і що я тут робив, я лише напишу невеликий відгук про моє майже річне перебування тут.

Протяжність міста понад 70 кілометрів по обидві сторони річки Кама. З одного кінця в інший, в години пік, дорога може зайняти більше години. Місто з’єднує всього кілька мостів.

У Пермі я приїхав з Єкатеринбурга на автомобілі. Про саму дорогу Р-242 можна почитати ось тут. Або подивитися невеликий видос на Ютубі.

ПКАД.

Оренда квартири в Пермі

Як завжди, з приїздом в нове місце, гостро стає питання пошуку житла. Благо його я вирішив заздалегідь. На Авіто дуже багато пропозицій оренди квартир в Пермі за порівняно невеликі гроші. Хоча знову ж таки, хто що шукає.

Мене цікавив варіант в новобудові і бажано в закритій дворової території. Дуже важливо, щоб здавав квартиру саме власник, а не агенство. Тоді вийде дешевше, і не потрібно буде платити ще агенції комісійні.

Варіанти з помісячною оплатою плюс невеликий заставу — цілком нормальне явище в Пермі. За півроку або рік вперед гроші тут не вимагають, а якщо вимагатимуть, то варто насторожиться… Вообщем, через певних умов, я зупинився на Індустріальному районі, вулиця Карпінського, житловий комплекс “Тріумф”.

Двійка з ремонтом і всією необхідною побутовою технікою мені встала в 15 000 рублів РФ. Курс долара на той момент був 57-58 рублів. Комуналка 3-4 тисячі влітку. Взимку чомусь выстреливало в районі 22 000 рублів. В долари переводите самі.

Поруч вся необхідна інфраструктура: гіпермаркет Магніт, Пятерочка, містечкові магазини, перукарня, аптека і т. д. На перший погляд все просто шикарно. Але є одне АЛЕ, для мене воно стало неприємним сюрпризом. Влітку, або теплу пору року, по всьому індустріальному району стоїть нестерпний хімічний запах. Я так і не зрозумів звідки він. Можливо, поруч нафтянка, вітер в бік міста — все, закриваємо вікна. Влітку просто жесть… Так що жити в Індустріальному районі я б не радив…

Індустріальний район Пермі.

Дуже багато в Пермі довоєнних або після військових споруд. Ось такі дерев’яні будинки стоять в центрі міста.

Взимку, в парках, ставлять крижані фігури, які стоять тут до самої весни. До речі, сніг випадає наприкінці жовтня-листопада, пару раз може розтане в самому початку і все, потім лежить до кінця квітня.

  • Крижані скульптури в Пермі.
  • Крижані скульптури в Пермі.

Залізничний вокзал в Пермі

Ось це взагалі дивна історія. Залізничний вокзал тут є, але він настільки жахливий, що я навіть не повірив, що зараз 2018 рік. Центральний фасад будівлі начебто ще більш-менш, а от далі повний атас…

  • Залізничний вокзал в Пермі.

Я вам навіть скажу більше, у підземних переходах справи йдуть ще гірше. Звичайно, щось на зразок ремонтується і робиться, але у мене склалося враження, що у міста немає грошей на ремонт і утримання цього важливого муніципального споруди.

На вокзал можна дістатися на громадському транспорті, на таксі, або на трамваях. До речі, центральний автовокзал приблизно такої ж якості. Шкода, фоток не зберіг.

Автовокзал в Пермі.

Недалеко від залізничного вокзалу стоїть відома пермська буква П. На табличці написано, що це один з наймасштабніших арт-об’єктів Росії. Мда, як на мене, так нічого дивного. Так, красиво, але не більше.

Транспорт в Пермі

З транспортом тут справи йдуть трохи краще, ніж може здатися на перший погляд. Пересуватися по місту можна на автобусах, трамваях, маршрутних таксі, Яндекс Таксі, Убер і т. д.

Ціни досить демократичні. Я б сказав, якщо не годину-пік, т. к. невисокий попит, то до центру з будь-якого кінця міста можна доїхати за 200-300 рублів (курс долара 60), тобто $3-$5. Для гостей міста це копійки. Набагато дешевше, ніж пересуватися на таксі по Москві.

Якщо їздити на власному автомобілі, то в найбільш завантажені години тут створюються відчайдушних пробки. І це скоріше норма, ніж виняток їх правил. Дороги міста не розраховані на таку кількість машин. Та й саме дорожнє покриття, дуже часто, задовільної якості.

Трохи позитиву про Перм

Як по мені, так позитиву мало. Я скільки не гугл, але так і не знайшов у Пермі щось, що можна подивитися. Так, є десь якісь печери, че там ще. Але відстань до них 80-100 км. Їхати в таку далечінь, мені не дуже хотілося.

Влітку по Камі плавають кораблі. Круїзні пливуть прямо до Ростова-на-Дону.

Річковий вокзал у Пермі. Ніби його вже повинні були відремонтувати і він має зовсім інший, більш гідний вигляд.

Місцеві теплоходи влаштовують екскурсії по Камі. Вартість, 350 рублів. Катає начебто близько години.

Аеропорт Велике Савіно

У 2018 році був відкритий новий термінал. У нього, на жаль, я не прилітав, але з боку виглядає непогано. Нова будівля, все красиво і акуратно. Поряд з аеропортів платна парковка. Перші 20 хвилин, ніби як безкоштовно (для висадки пасажирів). В години прильоту і улета, тут накопичується величезна черга. Я от теж не розумію, як у 21 столітті не можна продумати такі важливі моменти…

Велике Савіно аеропорт в Пермі.

З Москви до Пермі можна долетіти за пару годин і недорого, якщо ми летимо лоукостером типу Перемога. Вийде дешевше, ніж на поїзді.

Дістатися до Пермі з аеропорту можна на Яндекс Таксі. Проблем з цим немає. Головне, щоб не було пробок…

Підсумковий відгук про Перм

Не кидайте в мене каміння, але місто мені реально не сподобався. Як по мені, так якась утопія. І це швидше за все претензія до місцевої влади, які довели його до такого стану.

Сучасні торгові центри сусідять з обшарпаними будинками сталінських часів. Мені навіть важко сказати, коли тут робили косметичний ремонт.

В центрі міста, практично ніде припаркуватися. Тобто безкоштовні парковки відсутні як такі. Скрізь треба платити. Траву можуть підстригти лише до якогось заходу. На околицях міста процвітає гоп-стоп, відпрацювати мобілу і гроші можуть навіть удень. При мені в нахабну хлопці з магазину забрали пляшку горілки. Серіал Реальні пацани на ТНТ дуже точно передає місцевий колорит.

В цілому, сподобалися люди. Незважаючи на те, що живуть в таких умовах, в більшості своїй, люди тут дуже добрі і привітні, з Москвою не порівняєш…

Що ще додати-не знаю. Якщо є питання, то запитуйте в коментарях. Чим зможу, тим допоможу…