Views:
123

Черговий мій похід вихідного дня по заброшкам Білорусі. Околиці Мінська. Вокзал, електричка та ліс. Координати давати не буду. Вистачить занедбаного військового бункера в Колосово, який при відвідуванні деякі розумники просто знищують… Скоро буде відео, а поки дивимося невеликий фотозвіт.Станція Крыжовка, Мінський район.

До профилака, по карті, ніби пару кілометрів. Зі мною Саня База і ко. Похмура Погода, тепло. Середина лютого. Слизько і мокрий сніг. Поки йдемо по дорозі всі добре. Обов’язково підписуємося в instagram.

View this post on Instagram

Покинутий профілакторій «Мрія». Дуже мало інформації в інтернеті про це місце. Два повністю занедбані будівлі. За записами всередині, можна зрозуміти, що 2009 рік був останнім роком роботи. Всередині ніби як забито, але лази є… #abondoned #adventure #belarus #travelblogger #hiker #winter #followme #followforfollow #like #likeme #білорусь #закинутки #мінськ #профилакториймечта #похід #природа

A post shared by @ lovehike.ru on Feb 17, 2019 at 8:12am PST

По ходу руху проходимо багато дачних кооперативів. Жодного магазину. Добре, що всі продукти куплені ще в Мінську.

Неспішним кроком проходимо кілька кілометрів і звертаємо в ліс, де лісова дорога вся в снігу. Кругом тільки стежки тварин, за якими намагаємося йти і ми.

Видосик з нашої одноденної вилазки.

Попереду бетонна плита, яку можна обійти. Ми так і робимо. Точного уявлення куди йдемо поки немає. Попереду бачимо вишку і якийсь закинутий будиночок. Відразу ж виникає бажання в нього зазирнути.

На першому поверсі безліч просторих кімнат. Меблів немає. Все дуже плачевно. Оглянувши майже всі, повертаємося до центрального входу, де на старті були помічені сходинки плавно йдуть вниз. Включаємо ліхтарі і вперед. Невеликий спуск, і приходить розуміння, що це реально бункер. Не те, щоб прям сильно укріплений, але судячи по слідах, все необхідне для життя тут було.

Остання напис датується 2018 роком. Це ми вже потім зрозуміли, що зайшли на територію навчальної частини МВС.
Бункер за розмірами такий же, як і весь перший поверх. Зберегти слабенький. Винесли все.
В самому бункері і на першому поверсі всюди розкидані гільзи від автомата Калашникова та пістолета Макарова.

Важко уявити, навіщо їх розкидали по всій будові. Слідів від куль на стінах теж немає.

Йдемо далі, за картками, профілактика в іншій стороні. Але є бажання подивитися, що за будови попереду.

Бачимо далеко двох, нібито у військовій формі. Доходимо до плацу. З’являється усвідомлення того, що частина діюча.
У всіх будови стоять пластикові вікна. Правда дивно, що ні солдатів, ні людей, тут взагалі немає.

Коротше, вирішили все-таки повернуться назад і піти через ліз. Нам треба вийти на дорогу, яка приведе нас до нашої заброшке.

Дорогу знайшли. Спуск підйом по ожеледі на лісовій дорозі і приблизно через 30 хвилин ми на місці. Робимо чайну паузу. Ноги все жахливо мокрі, але нас це не лякає. Попереду дві будівлі, які потрібно подивитися і за всіма ознаками, ми не перші, хто тут вже був. На вікнах висить папірець, на якій написано про відеоспостереження.

Далі, я просто вилажу фотки. Будови типові. Планування однакова. Підвал і три поверхи. Друга будівля, підвал, тут баня та басейн. У першому просто якийсь склад з усяким мотлохом.

На вулиці плюсова температура. Будівлі наче живі. Що то капає, що десь ворушиться.В інтернеті дуже мало інформації про цю недобудову. Коли відрита, коли закрита. За документами, які вдалося знайти, останній рік стояв 2009.

Дуже багато написів на незрозумілій мові. Напевно турецький. Хто знає, напишіть пліз в коментарях.
Зустрічаються ось такі невеликі барикади. Подекуди тумба перед дверима на поверх і стрічка…

Видно, що дві кімнати сильно обгоріли. Незрозуміло, чи після закриття або ще під час роботи установи.

Доступ на дах практичеки вільний.

Майже вже пішли, але помітили котельню. Зберегти непоганий. Можна залізти на другий поверх.
В цілому, у нас вийшов ще один непоганий сталк. Як завжди, в кінці походу багаття і сало, сушимо ноги…

Зберегти об’єкта непоганий. Ніби як є сторож. Хтось нас намагався в котельні вистежити на квадроциклі з собакою.

В більшості випадків доступ до кімнати і будівлі вільний. Нічого ламати не треба. Всі вже зламано і розбите було до нас. Незважаючи на це, ми намагаємося завжди дуже акуратно оглядати такі місця. Пам’ятаємо про цвяхи і інші небезпеки.

Я думаю, що найближчим часом ці будівлі все-таки можуть повністю закрити. Тобто заколотят намертво, приблизно так, як це зроблено в дитячому таборі «Доманове». Але все одно, без належної охорони, знайдуться розумники, які проникнуть в корпуси будь-якими способами.

Судячи з усього, в профілакторії відпочивали діти, оскільки багато шкільних підручників. Можливо, діти і дорослі. Зараз взагалі нічого не зрозуміло. Тому, якщо ви відпочивали тут, то розкажіть про це в коментарях. Також, буду вдячний, якщо ви поділитеся статтею своїх соціальних мережах. А поки що, йдемо далі… Попереду ще багато цікавих заброшек і походів…