Views:
125

Шарташскій парк в Екатерибурге розташований у східній частині міста, в Кіровському районі. Площа лісопарку становить приблизно 777 га. Крім археологічної цінності являє собою ще й історичну цінність. Саме тут, в дореволюційні часи збиралися нелегально робітники під керівництвом Я. М. Свердлова (1905-1917 рр..).Історико-культурну цінність представляють у парку Шарташские кам’яні намети — гранітні скелі-останці. На жаль, в інтернеті дуже мало археологічної інформації про цей об’єкт. В основному, розповідається про поселення і датують дати забудови Єкатеринбурга. Навіть Вікіпедія практично нічого не знає про ці скелі.

Шарташскій парк в Єкатеринбурзі.

Особисто я побував у цьому місці на початку травня. На Уралі, як ми бачимо, ще лежить сніг. Сльота і наявність сміття практично скрізь говорить мені про те, що за цим об’єктом не сильно то і дивляться. Кожен рік в Екате зразок питання піднімається, може щось косметично і пороблять, але в цілому, ситуація ускладнюється кожен рік. Я не здивуюся, якщо влітку тут підвищується кримінальна активність…

З урахуванням того, що в Єкатеринбурзі підвищений попит на всякі там наркотики, я не здивуюся, якщо влітку тут на землі будуть лежати шприци з голками. Якщо ви житель Еката, то будь ласка, напишіть в коментарі, як воно є насправді.

За підсумком, потенційно ми маємо непоганий туристичний об’єкт. Але на практиці, Шарташскій парк це звичайний лісовий масив на околиці одного з великих міст Уралу.