Views:
41

У Соборі Святого Петра я побував у ході свого візиту до Рим ще кілька років тому. Зараз переглядав фотографії, і вирішив написати по пам’яті невеликий фотозвіт про це дивовижне місце.

Собор (Базиліка Святого Петра в Римі, Ватикан — католицький собор, одна з найбільших християнських церков у Римі, популярне місце серед туристів і паломників зі всього світу. Церемоніальний центр Римсько-католицької церкви. Був побудований в 1626 році. Будівництво тривало понад 100 років.

View this post on Instagram

Рим, вічне місто, Італія. Стародавня столиця Римської імперії. Розташований на річці Тибр. Ще одна назва Риму — місто на семи пагорбах. Сьогодні Рим є великим туристичним центром. Щорічно сюди приїжджає кілька мільйонів туристів. Самий пік в літній період, що іноді призводить до великих черг та інших незручностей. Недорого жити в Римі можна в хостелі або зняти квартиру подобово. У зимовий період, двійка в центрі буде коштувати приблизно 50 євро. Від аеропорту до міста доїхати можна на таксі, фіксована плата, 50 євро в будь-яку точку. Стоять таксисти прямо на виході з терміналу. Нелегальними користуватися не раджу. В цілому, в місті дійсно багато всяких історичних туристичних визначних пам’яток, але варто пам’ятати, що Рим, це Європа і до того ж, туристичне місто, тому ціни тут для середнього класу можуть здатися високими… #пам’ятки #європа #італія #історія #колізей #подорожі #рим #туризм #adventure #antique #colosseo #followme #history #italy #like #likeme #rome #roma #travelblogger #travelphoto

A post shared by @ lovehike.ru on Dec 24, 2018 at 9:05am PST

Собор є центром Римсько-католицької церкви. Саме тут, проходять служби глави католицької церкви Папи Римського. Щодня Собор відвідують десятки тисяч туристів. Трохи менше, можливо, в зимовий період. Приходити краще до самого відкриття, тому що потім, черга з бажаючих потрапити в Собор розтягнеться на сотні метрів. При цьому в ряді буде стояти по 3-5 чоловік.
На площі Ватикану встановлені крісла для паломників. Раз в тиждень, Папа Римський служить відкриту месу для всіх.

Раніше, на місці Базиліки стояли сади цирку Нерона. Зараз, від них залишився тільки обеліск з Геліополя. У будівництві Собору брали участь майже всі архітектори Італії жило в той час.

Собор будувався з 1506 по 1626 роки. У будівництві брали участі відомі італійські майстри: Браманте, Рафаель, Мікеланджело, Берніні. Місткість будівлі близько 60 000 чоловік. Висота піку 136 метрів (купол). Внутрішній діаметр купола становить майже 42 метри.Всередині все зроблено настільки класно, що мені, людині, далекій від мистецтва, виглядає на всі деталі з часткою захоплення. Все це зроблено більше 4-х століть тому, і стоїть досі. Імениті майстри доклали до цього руку і опинившись всередині ти розумієш, що люди, які відомі на весь світ, також ходили тут і брали активну участь у будівництві…


Interior ceiling of the Basilica of the Holy Apostle Peter in the Vatican, color yellow dome inside. Famous landmark in Rome.

Ясна річ, що окремі деталі тут реставрувалися, або були мінімально змінені, але все одно, дух того часу тут збережено дуже сильно…


Altar inside St Peter Собор in Vatican. Famous landmark.
Interior ceiling of the Basilica of the Holy Apostle Peter in the Vatican. Famous turist landmark.
Interior of the St. Peter Собор, Vatican, Italy. Famous turist landmark color Yellow dome.
Собор Апостола Петра у Ватикані настільки величезний, що в окремих його частинах стоять маленькі вівтарі, де католицькі священики проводять службу.

Сьогодні, з Москви до Риму літають регулярні рейси Російських і Італійських авіакомпаній. При наявності Шенгенської візи, відвідати Рим праці не складе. Також, можна купити організовані тури, що позбавить від зайвої суєти (пошуку житла, складання маршруту огляду визначних пам’яток і і. д.).

В цілому, підводячи підсумок, у мене виходить як завжди. Я спочатку десь побуваю, а потім вже приходить усвідомлення того, наскільки у місця або пам’ятки велика історична та культурна цінність. Десь тут знаходиться усипальниця Апостола Петра, і я як завжди, дізнаюся про такі факти тільки після візиту. Добре, що вхід в Базиліку безкоштовний, і відвідати її можна багато разів. Правда в пік туристичного сезону, доведеться постояти у великій черзі…