Views:
212

Отже, я в Слонімі (Білорусь). Приїхав на запрошення туристичного клубу «Обертаємо землю». Млинці і шашлик за планом завтра, а сьогодні, субота, Євген (засновник та ідейний натхненник клубу) показує місцеві визначні пам’ятки, які є в околицях чудового білоруського містечка Слонім.

Церква Святого Михайла (Сынковичи)

Церква Святого Михайла в Сынковичах одна з найбільш ранніх православних готичних храмів у Білорусі.

Церква розташована в 15 км від Слоніма в селі Сынковичи. Є місцевою визначною пам’яткою, тому проїхати до неї не складе ніякої праці. Достатньо запитати у будь-якого місцевого жителя, і він підкаже напрям, по якому потрібно рухатися. Не зовсім зрозуміло, як ходить громадський транспорт, т. до. ми добиралися до місця на автомобілі.

Храм оповитий безліччю легенд. Одна з них, що його заснував сам князь Вітовт на початку 16 століття.

Напевно, це єдиний Храм у Білорусі, який обладнаний захисними спорудами. Нажаль, у вежі пройти нам не вийшло. Ніби як немає проходу або Батюшка не дозволив. Я так і не зрозумів.

Всередині все досить просто і по-домашньому затишно. Велике спасибі Батюшці, що дозволив зробити кілька знімків. В суботній зимовий вечір (кінець лютого) людей тут було дуже мало. Хоча і говорять, що до ікони Всецарице приїжджають паломники зі всього світу.

Сам Храм в певних колах віруючих користується популярністю. Тут знаходиться Ікона Всецариця, написана в 17-му столітті, Віра в яку, може творити чудеса.

Неподалік від Храму є купіль і Святе джерело. У момент нашого прибуття, все було відкрито і доступно для відвідування.

Тут за місцем всі. Звичайно, все красиво і цікаво, що трохи не вистачало досвідченого гіда, який розповів би про всі тонкощі місцевої Святині. Але як є, так є, і їдемо далі, в Жировичи, дивитися Свято-Успенський Жировицький монастир.