Views:
484

Авіакомпанія «Перемога» — російська бюджетна авіакомпанія, дочірнє підприємство Аерофлоту. Як пише Вікіпедія, компанія Перемога заснована у вересні 2014 року. Фактично, було змінено тільки назву. Раніше, компанія називалася «Добролет». Але з-за санкцій ЄС довелося створювати нову юридичну «дочку».

На сьогоднішній день флот авіакомпанії складається з 12 літаків Boeing 737-800, середній вік яких складає 2,9 року (станом на квітень 2017 року).

Моє знайомство, точніше сказати мої польоти цією авіакомпанією відбулося влітку 2017 року. Коли я летів з Москви до Єкатеринбурга (див. також статтю про Єкатеринбург). Рейс з аеропорту «Внуково» (див. також Де безкоштовно зарядити телефон в аеропорту Внуково), в аеропорту Єкатеринбурга «Кольцово», а також, я літав з Пермі аеропорту «Велике Савіно» до Москви, знову у «Внуково». Також, з Москви на Перемогу я літав у Ростов на Дону. Тому, деякий відгук можу вже написати.

Аеропорт «Внуково» в Москві.
Аеропорт «Внуково» в Москві.
Аеропорт «Внуково» в Москві.
Аеропорт «Кольцово» в Єкатеринбурзі.
Єкатеринбург, столиця Уралу, Росія.

Квиток в Катерин мені купував друг, і відразу суворо зазначив, що є ліміт по багажу. В салон тільки сумка від ноутбука або портфель. Вартість перельоту на той момент складала ~ $50. Купувався приблизно за тиждень до вильоту. Якщо брати квитки за місяць або за півтора, до дати вильоту, то ціна може бути в кілька разів нижче. Нагадаю, це економ клас, тариф «Стандарт».

Всього у Перемоги кілька тарифів:

 • Тариф Стандарт — Зареєстрований багаж до 10 кг, автоматично призначене попереднє місце в салоні
 • Пакет Плюс — Ручна поклажа до 10 кг, безкоштовний вибір місця
 • Пакет Преміум — Ручна поклажа до 10 кг, багаж до 20 кг, безкоштовний вибір місця, безкоштовний перенесення дати/часу, дозволяється повернення квитка
 • Якщо різниця між першим і другим тарифом несуттєва, то вартість останнього пакет, виростає значно. Ось невеликий приклад. Дивимося рейс Одеса — Москва. Виліт в кінці вересня.

  Як ми бачимо, ціна на тариф Стандарт і пакет Преміум відрізняється майже в три рази. Варто також зазначити, що чим ближче дата вильоту, тим дорожче коштує квиток. Це правило. Причому обмеження на багаж все одно існують. Дуже часто може вийти так, що дешевше буде летіти тим же Аерофлотом або іншою авіакомпанією, і до того ж, будуть діяти стандартні норми провозу багажу та ручної поклажі.

  Тепер про сам переліт. Реєстрація стандартна. Біля стійки варто співробітник авіакомпанії та моніторить вашу ручну поклажу. Якщо є щось, що не відповідає вимогам, попросить додаткову плату. Із цим строго. Навіть простий, невеликий рюкзак вести не можна.

  Правила перевезення особистих речей і багажу в пасажирському салоні літака авіакомпанії «Перемога».

  Я, наприклад, віз фотоапарат і об’єктиви, які запхав в розібраному вигляді в сумку з-під ноутбука. Якби був ноут, то все, засідка.

  У салоні літака сидіти вкрай незручно. При моєму зрості 180 см, спинки сидінь не відкидаються. Години дві витримати можна. А ось якщо переліт триває довше, то можуть виникнути труднощі. В принципі, слабкі болі в шиї у мене були. З Москви в Катерин, мені пощастило, і я сидів у першому ряду. Попереду тільки стінка, місця було трохи більше, ніж між рядами.

  Тепер що стосується харчування — воно відсутнє. Вам за запитом можуть принести склянку з водою і все. Хочете їсти — їжте вдома або в аеропорту, де ціни просто космос…

  Літак авіакомпанії Перемога.

  Підсумок. В цілому, все добре. Дешеві авіаквитки на всередині країни це безсумнівний плюс, але пам’ятайте, що ціна буде низькою, якщо ви купуєте квиток заздалегідь. Свіжий авіапарк літаків підвищує довіру до цієї авіакомпанії. Однак, суворі норми провезення ручної поклажі, іноді можуть зіпсувати ейфорію від недорогого квитка…

  Друзі, літали на «Перемозі»? Залиште свій відгук у коментарях.