Views:
628

Чергова наша вилазка (похід вихідного дня, далі-ПВТ) в невелике селище Колосово або Новоколосово. Колишній військовий селище закритого типу Стовпці-2, Столбцовский район, Мінська область.

З Мінська їдемо на електричці до станції Колосово. Квиток коштує менше $1. Популярний напрям, тому поїзди ходять щогодини. Підбити час неважко. Їхати трохи більше години. На станції в Колосово є магазин, так що, приміром воду, і по-дрібниці з їжі можна купити на місці.

Далі, ми йдемо на сам селище, можна як через ліс, але Саня веде по залізничних коліях.

Перше, на що ми натикаємося, це занедбаний будинок. Якийсь розвантажувальний склад.


І поруч ж, ще одне зруйновану будівлю.

Все, тут більше нема чого дивитися. Залізничний шлях виводить нас на якусь пилораму. Приймаємо рішення йти на селище. Ми ж все-таки вирішили знайти бункер, про який зовсім мало інформації. Але знаємо, що він десь є.

Сам селище, цілком собі живий. Тут розташована діюча військова частина, розміри якої, з часів СРСР помітно скоротилися. Колишні військові будівлі продані у приватну власність або пустують. Дивитися особливо тут нічого. Варто відзначити, що є готель, що розташована неподалік від військової частини і розташована на тій же вулиці. Називається вона по радянському — Гуртожиток.
Йдемо далі, зважаючи на те, що бункер (військовий об’єкт, який ми шукаємо непогано зберігся, і щоб уникнути якихось вандальних дій з боку відвідувачів (сталкер), я не буду палити місце і координати. До того ж, після анонсу в ВК, мені вже посипалися трохи гнівних висловлювань на цю тему. Шановні, ви були, і ми були. Які проблеми? Це ж не ваша власність…

Вообщем йдемо кудись, шукаємо щось. В лісі. По ходу справи зустрічаються всякі закинутки і цілком собі діючі будови, викуплені приватниками.


Вже майже засмутилися. Дивитися особливо нема чого. Все сумно і порожньо. Ось зустрівся невеликий ДОТик, вже ніби як стало веселіше.

Однак далі, знову нічого. Йдемо, бродимо. Дорога є, а от куди йти — незрозуміло.

І тут натикаємося на колючий дріт, точніше сказати, на три ряди колючого дроту і дерев’яний паркан. Вже цікавіше. Останній ряд, раніше був під електрикою. Ага… Подумали ми і вирішили, що можливо, тут є щось унікальне…

Заглянувши через невелику дірку в паркані, було прийнято рішення проникнути на територію об’єкта. Ламати щось бажання не було, тому стали шукати справжній вхід. Довелося обійти об’єкт по всьому зовнішньому периметру.

Дуже допомогли карти Гугла. Ясна річ, що десь вхід повинен бути, і ми його знайшли. Розпочали обхід майже біля центрального входу… І це зима, не помітили. Влітку, я думаю, тут взагалі все заростає.

Подвійні ворота, КПП, колючка, все на замку. Дещо вдається всі ці перешкоди пройти. Відразу скажу, нічого не ламали… Людей немає. Але ознаки життя тут є. Пару років тому, деякі будівлі на території були орендовані приватною фірмою. Стоять вікна ПВХ, видніється застаріла комп’ютерна техніка. Недалеко знаходиться електрощитова, яка гуде, тобто електрику до самого об’єкта однозначно підведено.


Розуміння, що ось він той «бомбік», який ми так шукали ще не настав. Угубляемся трохи всередину території і ось воно, вхід в притулок, і вежа. Радості нашій немає меж…))
Сходи ведуть вниз, але можна піднятися наверх. Приймаємо рішення спускатися. Збереження об’єкта дивує. Видно, що сталка тут небагато. Практично все в ідеальному стані за винятком того, що взяв час…

Висота стель значно нижче, ніж мій зріст (182 см). Пересуваємося напівзігнуті. Ширина коридорів також, викликає певний дискомфорт.
На вулиці мінусова температура, а тут плюс. Стає трохи спекотно. Побоюємося всякої живності типу щурів і мишей…
Двері в секретну частину закрита на замок до сих пір. Ми не стали її відкривати…Мені стало трошки моторошно, якщо чесно. Довго знаходиться в такому замкнутому приміщенні без підготовки складно. До того ж, відразу в голову приходять кадри з всяких там жахів… Повітря тут якийсь душноватый.

Пробувши всередині хвилин 5 я виходжу назовні. Ковток свіжого повітря і лізу на вежу. Армійські протигази тут лежать досі.

Хто знає, що в цих маленьких колбочках, напишіть пліз в коментарях…


За місцем всі. Бункер оглянутий. Але територія ще немає. Я рухаюся далі. Тут гаражі, якісь технічні приміщення, підземний гараж для авто і станція ПММ.Хтось явно економив на вивезення сміття.

Вообщем це центральна частина досліджуваного об’єкта. Обходимо технічні будови із зворотного боку.

Ось тут мабуть зберігалися якісь важливі боєприпаси. Навколо ангара насип, на яку, швидше за все, натягалася маскувальна сітка. З задньої сторони кулеметний ДОТ.По-кільки дошки свіжі, можна припустити, що хтось використовує цей ангар для своїх приватних потреб.Зовсім ззаду, водойма, швидше за все, пожежний гідрант. Та й просто ставок, в якому можна влітку покупатися…Єдина будівля, яке виявилося відкритим. Нічого цікавого тут немає. Невеликі деталі і стенди часів СРСР.


В принципі все. Огляд проводився досить оперативно. Якось не по собі було знаходиться на закритій території в лісі. В цілому, сама вилазка (ПВД) виявилася дуже вдалою. Таких місць у Білорусі мало, особливо, в такому стані.

Мені як завжди незрозуміло, чому такі історичні об’єкти не можна перетворити в якісь музейні місця. Я думаю, що можна знайти охочих подивитися на бункер часів холодної війни.

У в кінці походу як зазвичай, багаття, чай, сало та інші смаколики.

Скоро Саня викладе відео, де докладно розповість про ПВД в Колосово.

А поки, підписуємося на Instagram і групу в ВК, а також на Ютуб канал Олександра.

View this post on Instagram

Військова частина у Колосово. Напівпокинутий військовий об’єкт. Обходили весь містечко. Сама територія знаходиться в лісі за кілька кілометрів від житлових будівель. #adventure #abondoned #belarus #forest #war #history #travel #travelblogger #followmeplease #followforlike #likeme #likeforlikes #білорусь #закинутки #заброшкибеларуси #зима #военныйобъект #бункер #подорожі

A post shared by @ lovehike.ru on Nov 25, 2018 at 4:54am PST

І не забуваємо ділиться статтею в соціальних мережах за допомогою кнопок размешенных трохи нижче.

Для ледарів готове відео з нашої вилазки. Підписуємося на канал, попереду багато цікавого по заброшкам Білорусі…