Views:
167

Білорусь, Гомельська область, селище Зябровка. Я і група ентузіастів вирішили зібратися у вихідний день і побродити по лісу. Зима, на вулиці -15. Снігу по коліно. В принципі, те що треба…

Збір на залізничному вокзалі в Гомелі. Купуємо квитки і дизель. До станції «Зябровка» їхати хвилин 35. І от, через півгодини ми на місці.


Мета походу: просто побродити по лісу і дійти до занедбаного військового аеродрому в Зябровке. Відстань від станції десь 2-3 км.Снігу багато, тому частина групи не встигає. Доводиться чекати…

Обідній час. Йшли десь хвилин 30. Днювання. Картопелька з м’ясом, кава, шоколад — саме те. На природі скажений апетит…

Частина групи збирає дрова, хтось розпалює багаття, хтось чистить картоплю…
Закриту тушонку краще не гріти на багатті. Тому що банку може вибухнути… ))

Постояли години дві. Поїли, відпочили, просушилися… І пішли далі. Відстань до кінцевої точки десь 1 км. Стежки всі в снігу. Тому йде повільно.


Пройшло 20 хвилин і ми на місці. Сьогодні аеродром в Зябровке практично покинутий. Влітку тут проходять змагання з Драг-Рейсингу, а взимку можна зустріти одиноких дрифтерів, які ганяють по засніженій смузі.

У радянський час тут базувався 290-й розвідувальний полк. Ніби як було і ядерну зброю. Але можливо, це лише чутки. Після розвалу Радянського Союзу останній літак залишив аеродром в 1994 році, і з тих пір, мародери тихесенько розкрадають все те, що залишилося цінного.

Підсумок. Загалом, похід залишив позитивне враження. Однак, я не любитель ходити на природу великими групами. 2-3 людини — це максимум. Тоді є якесь усамітнення, романтика.

Аеродром в Зябровке, літо 2018

Вообщем попросили мене зганяти ще влітку 2018 року в Забровку на покинутий аеродром, що я і зробив. Зняв невеликий видос, дивимося і сильно не лаємо.

Аеродром в Зябровке, Гомельська область, Білорусь. Літо 2018.

Якщо сказати коротко, то влітку, якщо сталк, там нічого робити. Все заростає настільки, що пройти практично неможливо. Що ж стосується аеродрому (покриття зпс), то на мій погляд, воно в непоганому стані.Взимку можна знайти пару бункерів, кілька зруйнованих будівель, склад ПММ. Влітку, трава, кліщі та інша дрібна неприємна живність. Дивіться відео, якщо є питання, то запитуйте в коментарях.