Views:
249

Трохи корисної інфографіки про те, як правильно пакувати туристичний рюкзак.

При упаковці туристичного рюкзака важливо пам’ятати, що упаковка речей повинна відбуватися послідовно. Як можна помітити на інфографіці, речі в рюкзаку можна умовно підрозділити на:

1.Потрібне в дорозі

Сюди можна віднести дощовик, засіб від комарів, ліхтарик, фляжка з водою. Я би ще рекомендував покласти сюди мінімальний аптечний набір. Адже в поході, іноді можна отримати легку травму. Швидкий доступ до аптечці допоможе мінімізувати ризики зараження або попадання інфекції в рану.

2. Легке і крихке

Індивідуальна аптечка (таблетки тощо), засоби гігієни, легкі продукти та столові набори (кружка, ложка, тарілка тощо).

При тривалих походах, необхідно зупинятися на перекус або повноцінний обід. Швидкий доступ до столових приладів спростить процес приготування і поїдання їжі.

3. Найважче

Найважчі речі пакуємо в середині, ближче до спини. Варто також відзначити, що ідеально буде, якщо ваш рюкзак буде мати жорсткий каркас. Також, потрібно уникати гострих кутів, які можуть тиснути на спину. Сюди пакуємо намет, пилку і сокиру, важке спеціальне спорядження, консерви і т. д.

4. Помірно важкий

До зони помірно важких речей пакуємо взуття, запасний одяг, спеціальне спорядження, продукти харчування, вогнищеве спорядження, громадське спорядження. Варто також відзначити, що продукти на легкий перекус, типу шоколадних батончиків Снікерс краще упаковувати в більш легкодоступні місця. Або можна просто покласти у кишеню одягу.

5. Об’ємне

Об’ємні речі типу спальника або теплих зимових речей можна упаковувати в самий низ рюкзака. Цілком ймовірно, що додаткова теплий одяг при русі вам не знадобиться.

Що ж стосується запасних теплих речей, то по стандартній комплектації, вони укладаються на самий низ рюкзака. Але тут варто пам’ятати про погодні умови майбутнього походу. Тому, передбачте і цей момент. Якщо очікується вогкість і дощ, то обов’язково візьміть з собою дощовик, а запасні, змінні речі покладіть в більш доступне місце.

Це лише невеликі рекомендації, які підходять для стандартного походу вихідного дня. При підвищеній складності, упаковці рюкзака варто підходити індивідуально.