Views:
149

Відстань з Мінська до Гомеля становить приблизно 300 кілометрів. Дістатися до Гомеля з Мінська можна на машині по дорозі М5 (Е271), на маршрутці, на автобусі, і на потязі.

З Мінська в Гомель на автомобілі

Як я вже писав трохи вище, на автомобілі з Мінська в Гомель ми їдемо по дорозі М5 (Е271). З Мінська виїжджаємо через Партизанський Проспект нікуди не звертаючи (по місту). Далі, десь у 20-25 км від Мінська, після селища Привольный, ми за вказівником йдемо направо. Всі. Тут йде чотирьохсмугова автомагістраль з дозволеною швидкістю для легкових автомобілів 120 км/год Кожні 30-50 км по трасі зустрічаються заправки. На більшості з них є невеликі магазинчики і кафе, де можна перекусити. Заправки працюють цілодобово. Продається дизельне паливо, бензин АІ-92, АІ-95. Можливо, десь вже є АІ-98. Вообщем, дивіться відео, де я їду по М5.

Також, можна скористатися сервісом BlaBlaCar, який допоможе підібрати попутника на автомобілі, який підвезе вас з Мінська до Гомеля. Вартість тільки на бензин, тобто приблизно така ж, як і на маршрутці. Ось доступні варіанти (ціна вказана в російських рублях, на сайті BlaBlaCar можна поставити білоруський рубль BYN).

З Мінська в Гомель на маршрутці

Один з найшвидших і зручних способів дістатися до Гомеля. На сьогоднішній день, маршрутки з Мінська в Гомель ходять щогодини, крім нічного часу. Комфортабельні мікроавтобуси СМАЙЛБУС на 15 місць, кіно, Wi-Fi, кондиціонер. По дорозі одна 10-ти хвилинна зупинка на заправці з кафешкой. Вартість проїзду 12 бел. рублів (~$6). Оплата на зупинці. Замовлення квитків за телефоном або на сайті, також доступні додатки для iOS і Android. Є місця для невеликого багажу.

Посадка здійснюється у кількох місцях по році руху микроватобуса: станція метро Інститут Культури, вул. Толстого, вул. Могилевська, вул. Аранская, Мотовелозавод, вул. Олега Кошового, пл. Бенаїного, ст. метро Партизанська, ст. метро Автозаводська, ст. метро Могилевська, Молочний комбінат, Великий Тростинец, Малий Тростинец.

Траса М5 йде прямо до Гомеля. Всі міста залишаються збоку. Середня швидкість маршрутки 110 км/год, Час в дорозі приблизно 3 години 30 хвилин. В Гомель в’їжджає через район Гомсельмаш і слід до Залізничного вокзалу на вул. Кисельова 3.

Здійснюємо бронювання на сайті 618.by або за телефонами +375 (33) 618-0000, +375 (29) 618-0000, +375 (25) 618-0000.

З Мінська в Гомель на поїзді

На сьогоднішній день, у напрямку Мінськ — Гомель, ходить багато поїздів, а в літній період, їх ще більше. Додаються проходять поїзди, які везуть відпочивальників на морі в Україну і Росію. Всі поїзди на Гомель відправляються з центрального залізничного вокзалу Мінська. В залежності від типу поїзда, час у дорозі та умови комфорту можуть змінюватися.

Найшвидший поїзд це регіональні лінії бізнес класу. Час у дорозі становить 3 години. Вартість квитка приблизно ~$7 в еквіваленті. Потяг обладнаний кондиціонером і вбудованим Wi-Fi, який, незрозуміло як працює. Окремо про цей транспорт я писав ось тут. Квитки купуємо на сайті RW.BY або у касах залізничного вокзалу. Є бронювання, але за добу потрібно викупити квиток. На сайті можна оплатити електронний квиток з банківської карти. Бажано його роздрукувати, але пускають і так, за паспортом. Бізнес клас на любителя. Їхати 3 години на не відкидаються сидіннях важкувато.

З Мінська в Гомель на автобусі

Ще один варіант доїхати до Гомеля з Мінська. Чесно сказати, я ні разу не ньому не їздив. Вартість квитка стартує від ~$8.5, час у дорозі від 4 годин 30 хвилин. Відправлення з центрального автовокзалу Мінська. Ходять не часто. В залежності від рейсу, автобус попутно може заїжджати до міста за маршрутом прямування.


Підсумок. Як по мені, так найзручніший спосіб дістатися з Гомеля до Мінська є маршрутка. Подзвонив, забронював, прийшов і поїхав. Якщо поїздка зірвалася, то без проблем по дзвінку відміняєш бронь. Місця є практично завжди, кожну годину відправлення. Кава пауза і кіно в дорозі…