Views:
160

Раніше я писав, що з 1-го січня 2018 року, в Білорусі будуть посилені норми ввезення особистих речей. Якщо не лізти в подробиці, то жорсткість норм пов’язано з ЄАЕС, тобто з Митним союзом.

Тепер, наземним транспортом (машина, поїзд і т. д.) в Білорусь можна ввозити особистих речей на суму не більше 500 євро та загальною вагою не більше 25 кілограм (раніше 1 500 євро і 50 кілограм). Тобто фактично, з грошової вартості скоротили ввезення в три рази, а за ваговою — в два рази.

Якщо їздиш частіше, ніж один раз у три місяці, то норми ще суворіше: не більше 300 євро і 20 кілограм.

Щодо тютюнових і алкогольних виробів нічого не змінилося:
не більше 3 літрів алкоголю, включаючи пиво; не більше 200 сигарет, або 50 сигар (сигарилл), або 250 г тютюну, або зазначених виробів в асортименті загальною вагою не більше 250 р.

При в’їзді в Білорусь на повітряному транспорті (літаком) діють наступні норми: 50 кг і не більше 10 000 євро вартості.

Звичайно, митна служба просить сплатити мито за перевищення. За особистим речам, до 2019 року діяла наступна формула: 4 євро за кг в частині перевищення і 10 білоруських рублів ($5) за митне оформлення (грубо кажучи виписка чека). Також, можуть застосувати тариф 30% від митної вартості. Тобто що більше грошей дасть, за тією формулою, і вважають.

У разі, якщо особа відмовляється оплатити мито, то його розгортають на кордоні. Але є одне маленьке але, яке, чомусь, не завжди доводиться інспекторами митної служби. Раніше, інспектор, міг скласти Протокол Затримання Товарів (ПЗТ). Це не адміністративне і не кримінальна справа. Це, вилучення речей в частині перевищення на склад СТЗ (тимчасового зберігання). А там, уже за процедурою: ви або викуповуєте (сплачуєте мито + тариф за зберігання) або вони його самі реалізують і гроші забирають собі. Тобто фактично, вас не розгортають і ви їдете далі, при цьому, правда, можете втратити частину речей…

Посилки з-за кордону (Aliexpress, eBay і т. д.) норми

Обмеження на посилки з-за кордону стають трохи ліберальніше. Тобто В місяць, можна отримати поштових відправлень на суму не більше 200 євро та загальною вагою до 31 кг. Разова бандероль повинна бути не дорожче 22 євро та загальною вагою до 10 кг

По-суті, тут ми бачимо збільшення загальної суми в місяць до 200 євро, однак загальна вага всіх отриманих посилок за місяць не повинен перевищувати 31 кг.

У підсумку, ми бачимо плавне жорсткість норм ввезення. Швидше Незрозуміло, як це позначиться на туристичних потоках із сусідніх держав. Якусь вигоду отримають аеропорти Білорусі. Тепер, щоб ввести, наприклад, 45 кілограм речей, дешевше прилетіти на літаку, ніж заплатити мито при пересуванні на поїзді…