Views:
157

У Білорусі в даний час в непоганому збереженню залишилося багато військових об’єктів. Доти розкинуті по всьому західному напрямку недалеко від Мінська. До чергової вилазки, ми вирішили відвідати деякі з них.

Отже, Мінськ, ДС Славинського. Їдемо до села Жуківка. На рейсовому автобусі трохи більше однієї години. Спасибі сайту Meridian28, де можна знайти докладний опис і карту розташування об’єктів.

Ми на місці. Село невелика. Магазину ми не знайшли. Стоїть дерев’яна церковця. Недільний день, але закрита. Мабуть службу вже відслужили. На вулиці похмуро, середина грудня. Темніє рано. Часу у нас 5-6 годин.

Перший ДОТ 191 знаходиться неподалік, у лісі. До нього від станції іти кілька кілометрів. Основна частина шляху по лісі. Лежить сніг. Видимість хороша. В літній період без використання карт гугл від Меридиана28 навряд чи вийде щось знайти. Зелений дикий ліс, в якому пересуватися дуже важко. Взимку зовсім інша справа…Непоганий зберегти. Дворівневий бункер. Стійки для кулеметів на місці. Якісь кістки. Добре, що зима. Влітку тут можуть повзати всякі живучі і мерзенні тварюки… Йдемо далі.

Саня у нас гід. Дивимося карту. Наступний бункер знаходиться прямо біля села в протилежній стороні. Відстань 1-2 км. Але ось знайти, як завжди, вдається не відразу. На морозі гаджети швидко вирубуються.

Ще один дот. Вже простіше, один рівень. Заходити страшнувато, але ми йдемо. Місця не дуже багато. Зберегти непоганий. Майже весь метал на місці…

Далі за маршрутом перехід через ліс. Снігу багато, стежки немає. Тільки звірині сліди: зайці, лосі і мабуть кабани. Знову виручає карта від Гугла і Меридиан28. Сторона руху зрозуміло. Йдемо і знаходимо, майже через годину. Влітку однозначно по лісі не пройти. Може є якісь грибні стежки. Але взимку тут все в снігу і ніхто не ходить.

Вообщем я як завжди наплутав, відразу звіт не написав, тому періодичність об’єктів трохи загубилася. Скоро буде видос, де докладно описано. Це походу 3-й дот. Теж у лісі. Влітку хрін знайдеш. Сам по собі невеликий. Всередині по-моєму, нічого не залишилося окрім бетону.

Вообщем в принципі, зберегти теж нормальний. У всякому разі, не загадили. Рухаємо далі. Час вже майже 15.00. Рух по лісі утруднено. Час летить швидко. о 16.30 вже темно. Нам ще повертатися в Жуківку на автобус + невелике багаття і обід.

Останній об’єкт, який ми оглянули, знаходиться недалеко від якогось села. Поряд дорога. Цікаво, що з бетонних плит. В лісі теж, нещодавно їздили автомобілі. Може мисливці…


Зберегти так собі. Видно, всередині хотіли підірвати, чи розібрати — незрозуміло. Крім того, позначається близькість людей. Дачники негідники вирішили складувати сміття. Невже так складно завезти пакети сміттєві баки? Ай яй яй… Поруч якийсь дуб, хто знає, що він пишіть. Тут місця письменника Антона Левицького, який публікувався під псевдонімом Ядвіга Ш. Десь недалеко проживав і Янка Купала, але це вже інша історія…

От і все. За картками, десь недалеко, є ще пару дотів. Але туди ми вже не встигаємо. Треба ще багаття і поїсти.

View this post on Instagram

Історико-культурний комплекс “Лінія Сталіна” в Мінську. Військовий туристичний об’єкт, фортифікаційний ансамбль. Відкритий до 60-ти річчя перемоги СРСР у Другій світовій війні. Зараз відкритий для туристів. Вхід коштує приблизно $7 в еквіваленті. На території працює кафе, сувенірні лавки, є можливість постріляти з охолощенного зброї за додаткову плату. #belarus #belarusgram #history #minskgram #military #stalinline #ussr #war #followforfollow #followme #like #likeme #білорусь #линиясталина #мінськ

A post shared by @ lovehike.ru on Jan 21, 2019 at 7:59am PST

В цілому, вилазка вийшла непогана, тільки коротка. Подивилися доти №191, №184, №276, №188, №193. Якщо є що доповнити — пишіть у коментарях. Також, діліться статтею в соціальних мережах за допомогою соціальних кнопок. Підписуйтесь на instagram і групу в ВК. Скоро буде відео з вилазки.

https://vk.com/lovehike