Як грати в пейнтбол

5-24-2021

Незалежно від того, хто прийшов у ваш пейнтбольний клуб – професійний гравець або новачок, до того, як він вийде на ігрове поле, він повинен бути детально проінструктований. Хочемо порекомендувати пограти в пейнтбол у Луцьку на сайті .

Інструктаж-невід’ємна частина пейнтболу і саме від нього залежить, яке враження ваш клуб справить на відвідувача, адже по суті — це ваше перше спілкування з клієнтом.

Незважаючи на те що правила, які розповідає інструктор, зазвичай не відрізняються від клубу до клубу, в залежності від того, як інструктор подає інформацію, інструктаж може бути різним — цікавим, інформативним і зрозумілим або нудним і сухим.

Від того, наскільки доступно і цікаво інструктор пояснить правила і наскільки гравці будуть дотримуватися їх, залежить безпека гравців, а, відповідно, популярність і репутація вашого клубу.

Для початку важлива порада всім, хто вперше хоче пограти в пейнтбол: правила гри для новачків потрібно уважно запам’ятати . З ними обов’язково познайомить інструктор. Саме від дотримання правил залежать безпека і ступінь задоволення грою.


Топ-10 помилок при грі в аматорський пейнтбол

 1. «Гра в Рембо ». Поодинці нічого не вийде. Пейнтбол – командний вид спорту.
 2. «Гра натовпом». Хіба ви інсценіруете зомбі-апокаліпсис або масове самогубство? Створюйте підгрупи ( «двійки», «трійки») і дійте!
 3. Відсутність стратегії і тактики. Потрібен план дій, відповідно до якого працює команда. У той же час, необхідно уникати одноманітною тактики.
 4. Безвилазно посиденьки «в засідці». Класична помилка новачків, коли перша група йде в атаку, а друга, що не висувався, чекає противника в укритті. Перша група без підтримки швидко «вмирає», а друга група втрачає ініціативу. Вам це треба?
 5. Страх висунути голову, щоб озирнутися. За статистикою, перемагає той, хто побачив супротивника першим. Дивіться не тільки вперед, але і на всі боки.
 6. Відсутність комунікації. Будьте очима і вухами своєї команди. Навчитеся використовувати жести і робити короткі, чіткі повідомлення. Бажано користуватися раціями.
 7. Слабкий рух. Без руху втрачається ініціатива. Довго сидіти на позиції дозволено тільки при охороні стратегічного об’єкта або обманним ході. Повільно біжиш – швидко помреш.
 8. Стрілянина по першому шереху. В аматорському пейнтболі багато «смертей» походить від дружнього вогню (частенько і судді під роздачу потрапляють). У зв’язку з цим також не варто виходити на лінію вогню товаришів, заважаючи їм стріляти.
 9. Ігнорування перевірки зброї. Забувши зняти заглушку зі стовбура або досипати куль, ви станете легкою жертвою.
 10. Висовування голови два рази поспіль на одній позиції. Можливо, перший раз це місце взяли на мушку. Також, впавши на землю в одному місці, варто проповзти (перекотитися) і встати в іншому. Не лінуйтеся!

Деякі, наведені нижче, тонкощі гри в пейнтбол для новачків  здадуться очевидними, однак про них чомусь постійно забувають.

 • Кулі летять не прямо, тому що на їх політ впливає сила тяжіння, опір повітря і вітер. Перед грою пристреляв, щоб зрозуміти можливості своєї зброї (маркера).
 • У бою стріляйте до початку прицілювання, коректуючи наступний вогонь по першому шару. У пейнтболі це поширена практика.
 • Куля – не куля, летить повільніше і недалеко. За біжить противнику стріляйте з попередженням, серією з 3-4 куль.
 • Пам’ятайте, що більшість противників – правші, тому їх потрібно змушувати займати незручні укриття (щоб були праворуч від них). Обходити ворога краще по лівій стороні від вас.
 • Якщо при перебіжці відчули попадання, не зупиняйтеся. Можливо, куля не луснув. Коли добіжить до укриття, тоді і перевірите, «вбиті» чи ні.
 • Помітивши противника першим, не робіть різких рухів в бік. Периферичний зір відмінно вловлює рух і вас видасть. Краще спокійно займіть позицію і відкрийте вогонь.
 • При грі з недосвідченим противником, використовуйте хитрощі: холості постріли, крик про закінчення куль або повітря і т.п.
 • Обороняючись в будівлі, не користуйтеся позиції у незахищених вікон. Набагато ефективніше і безпечніше стріляти з глибини будівлі, сховавшись за стіною або барикадою і ставши на піднесення (табурет, пару блоків і т.п.).

Пейнтбол для новачків таїть ще багато відкриттів. Щоб домогтися успіху, потрібно регулярно практикуватися. Будьте з нами!

.